Hoppa till sidans innehåll

Spelschema P 08 Grupp 1


V.19 Plats Datum Tid
Bjursås IK - Dalkurd FF Sågmyra sön 16.00
Islingby IK - Leksands IF FK Idunvallen sön 10.00
xxxxxxx - Djurmo Sifferbo IF      
Kvarnsvedens IK Blå - Falu BS Gul Lergärdet sön 10.00
Falu BS Vit - Slätta SK Gul Kopparvallen sön 16.00
Grycksbo IF - IF Tunabro Tansvallen sön 10.00
IK Brage Grön - Stora Tuna Ik Sportfältet 10.00
       
V.20      
Dalkurd FF - Leksands IF FK Sportfältet 13.00
Djurmo Sifferbo IF - Bjursås IK Djurmo IP sön 11.00
Falu BS Gul - Islingby IK Kopparvallen sön 16.00
Slätta SK Gul - xxxxxxx      
IF Tunabro - Kvarnsvedens IK Blå Gyllevallen sön 10.00
Stora Tuna Ik - Falu BS Vit Tunets IP 11.00
IK Brage Grön - Grycksbo IF Sportfältet 11.00
       
V.21      
Djurmo Sifferbo IF - Dalkurd FF Djurmo IP sön 10.00
Leksands IF FK - Falu BS Gul Siljansvallen 10.00
Bjursås IK - Slätta SK Gul Bjurliden sön 11.00
Islingby IK - IF Tunabro Idunvallen  tors 25 18.30
xxxxxxx - Stora Tuna Ik      
Kvarnsvedens IK Blå - IK Brage Grön Lergärdet 10.00
Falu BS Vit - Grycksbo IF Kopparvallen sön 16.00
       
V.22      
Dalkurd FF - Falu BS Gul Sportfältet sön 16.00
Slätta SK Gul - Djurmo Sifferbo IF Slätta IP 10.00
IF Tunabro - Leksands IF FK Gyllevallen 11.00
Stora Tuna Ik - Bjursås IK Tunets IP 10.00
IK Brage Grön - Islingby IK Sportfältet 10.00
Grycksbo IF - xxxxxxx      
Falu BS Vit - Kvarnsvedens IK Blå Kopparvallen sön 16.00
       
V.23      
Slätta SK Gul - Dalkurd FF Slätta IP ons 7  18.00
Falu BS Gul - IF Tunabro Kopparvallen sön 16.00
Djurmo Sifferbo IF - Stora Tuna Ik Djurmo IP sön 11.00
Leksands IF FK - IK Brage Grön Siljansvallen tis 6 15.00
Bjursås IK - Grycksbo IF Bjurliden sön 11.00
Islingby IK - Falu BS Vit Idunvallen 10.00
xxxxxxx - Kvarnsvedens IK Blå      
       
V.24      
Dalkurd FF - IF Tunabro Sportfältet fre 16 18.00
Stora Tuna Ik - Slätta SK Gul Tunets IP 11.00
IK Brage Grön - Falu BS Gul Sportfältet 11.00
Grycksbo IF - Djurmo Sifferbo IF Tansvallen sön 10.00
Falu BS Vit - Leksands IF FK Kopparvallen sön  16.00
Kvarnsvedens IK Blå - Bjursås IK Lergärdet 10.00
xxxxxxx - Islingby IK      
       
V.25      
Stora Tuna Ik - Dalkurd FF Tunets IP ons 21 18.00
IF Tunabro - IK Brage Grön Gyllevallen sön  10.00
Slätta SK Gul - Grycksbo IF   ons 21 18.00
Falu BS Gul - Falu BS Vit Kopparvallen    
Djurmo Sifferbo IF - Kvarnsvedens IK Blå Djurmo IP sön  11.00
Leksands IF FK - xxxxxxx      
Bjursås IK - Islingby IK Bjurliden ons 21 18.00
       
V.31      
Dalkurd FF - IK Brage Grön Sportfältet mån 7 18.00
Grycksbo IF - Stora Tuna Ik Tansvallen sön  10.00
Falu BS Vit - IF Tunabro Kopparvallen sön  16.00
Kvarnsvedens IK Blå - Slätta SK Gul Lergärdet 10.00
xxxxxxx - Falu BS Gul      
Islingby IK - Djurmo Sifferbo IF Idunvallen tors 3 18.30
Bjursås IK - Leksands IF FK Bjurliden sön  16.00
       
V.32      
Grycksbo IF - Dalkurd FF Tansvallen sön  13.00
IK Brage Grön - Falu BS Vit Sportfältet 10.00
Stora Tuna Ik - Kvarnsvedens IK Blå Tunets IP ons 9 18.00
IF Tunabro - xxxxxxx      
Slätta SK Gul - Islingby IK Slätta IP 10.00
Falu BS Gul - Bjursås IK Kopparvallen sön  16.00
Djurmo Sifferbo IF - Leksands IF FK Djurmo IP sön  11.00
       
V.33      
Dalkurd FF - Falu BS Vit Sportfältet sön  11.00
Kvarnsvedens IK Blå - Grycksbo IF Lergärdet 10.00
xxxxxxx - IK Brage Grön      
Islingby IK - Stora Tuna Ik Idunvallen fre 18 18.30
Bjursås IK - IF Tunabro Tunabrodagen lö 19  
Leksands IF FK - Slätta SK Gul Siljansvallen sön  17.00
Djurmo Sifferbo IF - Falu BS Gul Djurmo IP sön  11.00
       
V.34      
Kvarnsvedens IK Blå - Dalkurd FF Lergärdet lö  10.00
Falu BS Vit - xxxxxxx      
Grycksbo IF - Islingby IK Bjurliden sön  11.00
IK Brage Grön - Bjursås IK Bjurliden sön  10.00
Stora Tuna Ik - Leksands IF FK Tunets IP 11.00
IF Tunabro - Djurmo Sifferbo IF Gyllevallen sön  11.00
Slätta SK Gul - Falu BS Gul Skytteplan tors 24 18.00
       
V.35      
Dalkurd FF - xxxxxxx      
Islingby IK - Kvarnsvedens IK Blå Idunvallen tors 31 18.30
Bjursås IK - Falu BS Vit Bjurliden 11.00
Leksands IF FK - Grycksbo IF Siljansvallen sön  17.00
Djurmo Sifferbo IF - IK Brage Grön Djurmo IP sön  11.00
Falu BS Gul - Stora Tuna Ik Kopparvallen sön  16.00
Slätta SK Gul - IF Tunabro Slätta IP 10.00
       
V.36      
Islingby IK - Dalkurd FF Idunvallen sön  10.00
xxxxxxx - Bjursås IK      
Kvarnsvedens IK Blå - Leksands IF FK Lergärdet 11.00
Falu BS Vit - Djurmo Sifferbo IF Kopparvallen sön  16.00
Grycksbo IF - Falu BS Gul Tansvallen sön  10.00
IK Brage Grön - Slätta SK Gul Sportfältet 11.00
Stora Tuna Ik - IF Tunabro Tunets IP sön  11.00
       
Omgång  14 :      
Dalkurd FF - Bjursås IK      
Leksands IF FK - Islingby IK      
Djurmo Sifferbo IF - xxxxxxx      
Falu BS Gul - Kvarnsvedens IK Blå      
Slätta SK Gul - Falu BS Vit      
IF Tunabro - Grycksbo IF      
Stora Tuna Ik - IK Brage Grön      
       
Omgång  15 :      
Leksands IF FK - Dalkurd FF      
Bjursås IK - Djurmo Sifferbo IF      
Islingby IK - Falu BS Gul      
xxxxxxx - Slätta SK Gul      
Kvarnsvedens IK Blå - IF Tunabro      
Falu BS Vit - Stora Tuna Ik      
Grycksbo IF - IK Brage Grön      
       
Omgång  16 :      
Dalkurd FF - Djurmo Sifferbo IF      
Falu BS Gul - Leksands IF FK      
Slätta SK Gul - Bjursås IK      
IF Tunabro - Islingby IK      
Stora Tuna Ik - xxxxxxx      
IK Brage Grön - Kvarnsvedens IK Blå      
Grycksbo IF - Falu BS Vit      
       
Omgång  17 :      
Falu BS Gul - Dalkurd FF      
Djurmo Sifferbo IF - Slätta SK Gul      
Leksands IF FK - IF Tunabro      
Bjursås IK - Stora Tuna Ik      
Islingby IK - IK Brage Grön      
xxxxxxx - Grycksbo IF      
Kvarnsvedens IK Blå - Falu BS Vit      
       
Omgång  18 :      
Dalkurd FF - Slätta SK Gul      
IF Tunabro - Falu BS Gul      
Stora Tuna Ik - Djurmo Sifferbo IF      
IK Brage Grön - Leksands IF FK      
Grycksbo IF - Bjursås IK      
Falu BS Vit - Islingby IK      
Kvarnsvedens IK Blå - xxxxxxx      
       
Omgång  19 :      
IF Tunabro - Dalkurd FF      
Slätta SK Gul - Stora Tuna Ik      
Falu BS Gul - IK Brage Grön      
Djurmo Sifferbo IF - Grycksbo IF      
Leksands IF FK - Falu BS Vit      
Bjursås IK - Kvarnsvedens IK Blå      
Islingby IK - xxxxxxx      
       
Omgång  20 :      
Dalkurd FF - Stora Tuna Ik      
IK Brage Grön - IF Tunabro      
Grycksbo IF - Slätta SK Gul      
Falu BS Vit - Falu BS Gul      
Uppdaterad: 2017-05-04 15:54
Skribent: Ewa-Lill Pettersson
Epost: This is a mailto link

Några av våra sponsorer

 

 

 

Intersport

 

ICE

 

  

 

Ica Maxi

   

 

 

Heda-Skandinavien-logo-med-text

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Islingby IK - Fotboll
Box 64
78121 Borlänge

Besöksadress:
Fraktgatan
78472 Borlänge

Kontakt:
Tel: se respektive lag
E-post: This is a mailto link

Se all info