Hoppa till sidans innehåll

Spelschema P 08 Grupp 2


V.19 Plats Datum Tid
Vika IF - Falu BS Blå Vikavallen sön 13.00
Ludvika FK 1 - Ludvika FK 2 Stensveden    
Samuelsdals IF - Stora Skedvi IK FF Kyrkbyn lörr 10.00
Torsångs IF - Kvarnsvedens IK Vit Torsångs IP tors 11 18.00
IK Brage Vit - Slätta SK Svart Sportfältet lör 11.00
Gustafs Goif - Kvarnsvedens IK Röd Slättgärdet sön 16.00
       
V.20      
Falu BS Blå - Ludvika FK 2 Kopparvallen sön 17.00
Stora Skedvi IK FF - Vika IF Kyrkbyn lör 10.00
Kvarnsvedens IK Vit - Ludvika FK 1 Lergärdet lör 10.00
Slätta SK Svart - Samuelsdals IF Slätta IP lör 10.00
Kvarnsvedens IK Röd - Torsångs IF Lergärdet lör 11.00
Gustafs Goif - IK Brage Vit Morbyvallen sön 12.00
       
V.21      
Stora Skedvi IK FF - Falu BS Blå Kyrkbyn lör 10.00
Ludvika FK 2 - Kvarnsvedens IK Vit Stensveden sön 11.15
Vika IF - Slätta SK Svart Vikavallen sön 13.00
Ludvika FK 1 - Kvarnsvedens IK Röd Stensveden sön 10.00
Samuelsdals IF - Gustafs Goif Samuelsdals IP lör 10.00
Torsångs IF - IK Brage Vit Torsångs IP tis 23 18.00
       
V.22      
Falu BS Blå - Kvarnsvedens IK Vit Kopparvallen lör 10.00
Slätta SK Svart - Stora Skedvi IK FF Slätta IP lör 10.00
Kvarnsvedens IK Röd - Ludvika FK 2 Lergärdet lör 10.00
Gustafs Goif - Vika IF Slättgärdet sön 16.00
IK Brage Vit - Ludvika FK 1 Sportfältet lör 11.00
Torsångs IF - Samuelsdals IF Torsångs IP tis 30 18.00
       
V.23      
Slätta SK Svart - Falu BS Blå Kopparvallen    
Kvarnsvedens IK Vit - Kvarnsvedens IK Röd Lergärdet lör 11.00
Stora Skedvi IK FF - Gustafs Goif Kyrkbyn lör 10.00
Ludvika FK 2 - IK Brage Vit Stensveden sön 11.15
Vika IF - Torsångs IF Vikavallen sön 15.00
Ludvika FK 1 - Samuelsdals IF Stensveden sön 10.00
       
V.24      
Falu BS Blå - Kvarnsvedens IK Röd Kopparvallen sön 17.00
Gustafs Goif - Slätta SK Svart Slättgärdet sön 16.00
IK Brage Vit - Kvarnsvedens IK Vit Sportfältet lör 10.00
Torsångs IF - Stora Skedvi IK FF Torsångs IP tors 15 18.00
Samuelsdals IF - Ludvika FK 2 Samuelsdals IP lör 10.00
Ludvika FK 1 - Vika IF Stensveden sön 10.00
       
V.25      
Gustafs Goif - Falu BS Blå Slättgärdet ons 21 18.00
Kvarnsvedens IK Röd - IK Brage Vit Lergärdet ons 21 17.30
Slätta SK Svart - Torsångs IF   mån 19 18.00
Kvarnsvedens IK Vit - Samuelsdals IF Lergärdet ons 21 18.30
Stora Skedvi IK FF - Ludvika FK 1 Kyrkbyn mån 26 18.00
Ludvika FK 2 - Vika IF Stensveden sön 11.15
       
V.31      
Falu BS Blå - IK Brage Vit Kopparvallen sön 17.00
Torsångs IF - Gustafs Goif Torsångs IP tors 3 18.00
Samuelsdals IF - Kvarnsvedens IK Röd Samuelsdals IP lör 10.00
Ludvika FK 1 - Slätta SK Svart Stensveden sön 10.00
Vika IF - Kvarnsvedens IK Vit Vikavallen sön 13.00
Ludvika FK 2 - Stora Skedvi IK FF Stensveden sön 11.15
       
V.32      
Torsångs IF - Falu BS Blå Torsångs IP tis 8 18.00
IK Brage Vit - Samuelsdals IF Sportfältet lör 11.00
Gustafs Goif - Ludvika FK 1 Slättgärdet sön 16.00
Kvarnsvedens IK Röd - Vika IF Lergärdet lör 11.00
Slätta SK Svart - Ludvika FK 2 Slätta IP lör 10.00
Kvarnsvedens IK Vit - Stora Skedvi IK FF Lergärdet lör 12.00
       
V.33      
Falu BS Blå - Samuelsdals IF Kopparvallen lör 10.00
Ludvika FK 1 - Torsångs IF Stensveden sön 10.00
Vika IF - IK Brage Vit Vikavallen sön 13.00
Ludvika FK 2 - Gustafs Goif Stensveden sön 11.15
Stora Skedvi IK FF - Kvarnsvedens IK Röd Kyrkbyn lör 10.00
Kvarnsvedens IK Vit - Slätta SK Svart Lergärdet lör 11.00
       
V.34      
Ludvika FK 1 - Falu BS Blå Stensveden sön 10.00
Samuelsdals IF - Vika IF Samuelsdals IP lör 10.00
Torsångs IF - Ludvika FK 2 Torsångs IP tis 22 18.00
IK Brage Vit - Stora Skedvi IK FF Sportfältet lör 11.00
Gustafs Goif - Kvarnsvedens IK Vit Slättgärdet sön 16.00
Kvarnsvedens IK Röd - Slätta SK Svart Lergärdet lör 11.00
       
V.35      
Falu BS Blå - Vika IF Kopparvallen sön 17.00
Ludvika FK 2 - Ludvika FK 1 Stensveden    
Stora Skedvi IK FF - Samuelsdals IF Samuels lör 10.00
Kvarnsvedens IK Vit - Torsångs IF Lergärdet lör 10.00
Slätta SK Svart - IK Brage Vit Slätta IP lör 10.00
Kvarnsvedens IK Röd - Gustafs Goif Lergärdet lör 11.00
       
V.36      
Ludvika FK 2 - Falu BS Blå Stensveden    
Vika IF - Stora Skedvi IK FF Vikavallen sön 13.00
Ludvika FK 1 - Kvarnsvedens IK Vit Stensveden sön 10.00
Samuelsdals IF - Slätta SK Svart Samuelsdals IP lör 10.00
Torsångs IF - Kvarnsvedens IK Röd Torsångs IP tis 5 18.00
IK Brage Vit - Gustafs Goif Sportfältet lör 10.00
       
Omgång  14 :      
Falu BS Blå - Stora Skedvi IK FF      
Kvarnsvedens IK Vit - Ludvika FK 2      
Slätta SK Svart - Vika IF      
Kvarnsvedens IK Röd - Ludvika FK 1      
Gustafs Goif - Samuelsdals IF      
IK Brage Vit - Torsångs IF      
       
Omgång  15 :      
Kvarnsvedens IK Vit - Falu BS Blå      
Stora Skedvi IK FF - Slätta SK Svart      
Ludvika FK 2 - Kvarnsvedens IK Röd      
Vika IF - Gustafs Goif      
Ludvika FK 1 - IK Brage Vit      
Samuelsdals IF - Torsångs IF      
       
Omgång  16 :      
Falu BS Blå - Slätta SK Svart      
Kvarnsvedens IK Röd - Kvarnsvedens IK Vit      
Gustafs Goif - Stora Skedvi IK FF      
IK Brage Vit - Ludvika FK 2      
Torsångs IF - Vika IF      
Samuelsdals IF - Ludvika FK 1      
       
Omgång  17 :      
Kvarnsvedens IK Röd - Falu BS Blå      
Slätta SK Svart - Gustafs Goif      
Kvarnsvedens IK Vit - IK Brage Vit      
Stora Skedvi IK FF - Torsångs IF      
Ludvika FK 2 - Samuelsdals IF      
Vika IF - Ludvika FK 1      
       
Omgång  18 :      
Falu BS Blå - Gustafs Goif      
IK Brage Vit - Kvarnsvedens IK Röd      
Torsångs IF - Slätta SK Svart      
Samuelsdals IF - Kvarnsvedens IK Vit      
Ludvika FK 1 - Stora Skedvi IK FF      
Vika IF - Ludvika FK 2      
       
Omgång  19 :      
IK Brage Vit - Falu BS Blå      
Gustafs Goif - Torsångs IF      
Kvarnsvedens IK Röd - Samuelsdals IF      
Slätta SK Svart - Ludvika FK 1      
Kvarnsvedens IK Vit - Vika IF      
Stora Skedvi IK FF - Ludvika FK 2      
       
Omgång  20 :      
Falu BS Blå - Torsångs IF      
Samuelsdals IF - IK Brage Vit      
Ludvika FK 1 - Gustafs Goif      
Vika IF - Kvarnsvedens IK Röd      
Ludvika FK 2 - Slätta SK Svart      
Stora Skedvi IK FF - Kvarnsvedens IK Vit      
       
Omgång  21 :      
Samuelsdals IF - Falu BS Blå      
Torsångs IF - Ludvika FK 1      
IK Brage Vit - Vika IF      
Gustafs Goif - Ludvika FK 2      
Kvarnsvedens IK Röd - Stora Skedvi IK FF      
Slätta SK Svart - Kvarnsvedens IK Vit      
       
Omgång  22 :      
Falu BS Blå - Ludvika FK 1      
Vika IF - Samuelsdals IF      
Ludvika FK 2 - Torsångs IF      
Stora Skedvi IK FF - IK Brage Vit      
Kvarnsvedens IK Vit - Gustafs Goif      
Slätta SK Svart - Kvarnsvedens IK Röd      
Uppdaterad: 2017-05-04 15:51
Skribent: Nilsson

Några av våra sponsorer

 

 

 

Intersport

 

ICE

 

  

 

Ica Maxi

   

 

 

Heda-Skandinavien-logo-med-text

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Islingby IK - Fotboll
Box 64
78121 Borlänge

Besöksadress:
Fraktgatan
78472 Borlänge

Kontakt:
Tel: se respektive lag
E-post: This is a mailto link

Se all info