Hoppa till sidans innehåll

Spelschema P 09


V.19 plats datum tid
Islingby IK - Ludvika FK Grön Idunvallen lör 10.00
Dalkurd 1 - Säter IF FK Sportfältet lör 10.00
Stora Skedvi IK FF - IF Tunabro Kyrkbyn lör 11.00
IFK Hedemora - kvarnsvedens IK Blå Brunnsjöliden sön 15.00
Stora Tuna IK - IK Brage  Tunets IP lör 15.00
Kvarnsvedens IK Röd - Torsångs IF Lergärdet 12-maj 17.30
Dalkurd 2 - Ludvika FK Gul Sportfältet lör 12.00
       
V.20      
Ludvika FK Grön - Säter IF FK Stensveden 19-maj 19.00
IF Tunabro - Islingby IK Gyllevallen sön 11.00
kvarnsvedens IK Blå - Dalkurd 1 Lergärdet 19-maj 17.30
IK Brage  - Stora Skedvi IK FF Sportfältet sön 16.00
Torsångs IF - IFK Hedemora Torsångs IP 15-maj 18.00
Ludvika FK Gul - Stora Tuna IK Stensveden 19-maj 18.00
Dalkurd 2 - Kvarnsvedens IK Röd Sportfältet lör 15.00
       
V.21      
IF Tunabro - Ludvika FK Grön Gyllevallen sön 11.00
Säter IF FK - kvarnsvedens IK Blå      
Islingby IK - IK Brage  Idunvallen lör 10.00
Dalkurd 1 - Torsångs IF Sportfältet 29-maj 18.00
Stora Skedvi IK FF - Ludvika FK Gul Kyrkbyn lör 11.00
IFK Hedemora - Dalkurd 2 Brunnsjöliden sön 14.30
Stora Tuna IK - Kvarnsvedens IK Röd Tunets IP 25-maj 10.00
       
V.22      
Ludvika FK Grön - kvarnsvedens IK Blå Stensveden 06-feb 18.00
IK Brage  - IF Tunabro Sportfältet sön 16.00
Torsångs IF - Säter IF FK Torsångs IP 06-jan 18.00
Ludvika FK Gul - Islingby IK Stensveden 2-jun 19.00
Dalkurd 2 - Dalkurd 1 Sportfältet    
Kvarnsvedens IK Röd - Stora Skedvi IK FF Lergärdet lör 10.30
Stora Tuna IK - IFK Hedemora Tunets IP lör 12.30
       
V.23      
IK Brage  - Ludvika FK Grön Sportfältet sön 16.00
kvarnsvedens IK Blå - Torsångs IF Lergärdet lör 10.00
IF Tunabro - Ludvika FK Gul Gyllevallen lör 11.00
Säter IF FK - Dalkurd 2      
Islingby IK - Kvarnsvedens IK Röd Idunvallen lör 13.00
Dalkurd 1 - Stora Tuna IK Sportfältet 14-jun 18.00
Stora Skedvi IK FF - IFK Hedemora Kyrkbyn lör 11.00
       
V.24      
Ludvika FK Grön - Torsångs IF Stensveden 16-jun 19.00
Ludvika FK Gul - IK Brage  Stensveden 16-jun 18.00
Dalkurd 2 - kvarnsvedens IK Blå Sportfältet lör 15.30
Kvarnsvedens IK Röd - IF Tunabro Lergärdet lör 10.00
Stora Tuna IK - Säter IF FK Tunets IP lör 13.30
IFK Hedemora - Islingby IK Brunnsjöliden sön 16.30
Stora Skedvi IK FF - Dalkurd 1 Kyrkbyn lör 11.00
       
V.25      
Ludvika FK Gul - Ludvika FK Grön Stensveden sön 11.00
Torsångs IF - Dalkurd 2 Torsångs IP 20-jun 18.00
IK Brage  - Kvarnsvedens IK Röd Sportfältet 22-jun 17.00
kvarnsvedens IK Blå - Stora Tuna IK Lergärdet 20-jun 17.30
IF Tunabro - IFK Hedemora Gyllevallen sön 11.00
Säter IF FK - Stora Skedvi IK FF      
Islingby IK - Dalkurd 1 Idunvallen 19-jun 17.30
       
V.31      
Ludvika FK Grön - Dalkurd 2 Stensveden 04-aug 18.00
Kvarnsvedens IK Röd - Ludvika FK Gul Lergärdet 31-jul 18.00
Stora Tuna IK - Torsångs IF Tunets IP 07-aug 17.30
IFK Hedemora - IK Brage  Brunnsjöliden sön 16.00
Stora Skedvi IK FF - kvarnsvedens IK Blå Kyrkbyn lör 11.00
Dalkurd 1 - IF Tunabro Sportfältet lör 14.30
Islingby IK - Säter IF FK Idunvallen sön 11.00
       
V.32      
Kvarnsvedens IK Röd - Ludvika FK Grön Lergärdet 08-aug 18.00
Dalkurd 2 - Stora Tuna IK Sportfältet 14-aug 18.00
Ludvika FK Gul - IFK Hedemora Stensveden 11-aug 18.00
Torsångs IF - Stora Skedvi IK FF Torsångs IP 10-aug 18.00
IK Brage  - Dalkurd 1 Sportfältet sön 16.00
kvarnsvedens IK Blå - Islingby IK Lergärdet 11-aug 18.00
IF Tunabro - Säter IF FK Gyllevallen sön 11.00
       
V.33      
Ludvika FK Grön - Stora Tuna IK Stensveden lör 11.00
IFK Hedemora - Kvarnsvedens IK Röd Brunnsjöliden sön 16.30
Stora Skedvi IK FF - Dalkurd 2 Kyrkbyn lör 11.00
Dalkurd 1 - Ludvika FK Gul Sportfältet 21-aug 18.00
Islingby IK - Torsångs IF Idunvallen lör 11.00
Säter IF FK - IK Brage       
IF Tunabro - kvarnsvedens IK Blå Gyllevallen lör fm
       
V.34      
IFK Hedemora - Ludvika FK Grön Brunnsjöliden sön 15.30
Stora Tuna IK - Stora Skedvi IK FF Tunets IP lör 13.30
Kvarnsvedens IK Röd - Dalkurd 1 Lergärdet 25-aug 18.00
Dalkurd 2 - Islingby IK Sportfältet sön 13.00
Ludvika FK Gul - Säter IF FK Stensveden lör 11.00
Torsångs IF - IF Tunabro Torsångs IP 24-aug 18.00
IK Brage  - kvarnsvedens IK Blå Sportfältet sön 16.00
       
V.35      
Ludvika FK Grön - Stora Skedvi IK FF Stensveden lör 11.00
Dalkurd 1 - IFK Hedemora Sportfältet sön 11.00
Islingby IK - Stora Tuna IK Idunvallen lör 13.00
Säter IF FK - Kvarnsvedens IK Röd      
IF Tunabro - Dalkurd 2 Gyllevallen sön 15.00
kvarnsvedens IK Blå - Ludvika FK Gul Lergärdet sön 10.30
IK Brage  - Torsångs IF Sportfältet sön 16.00
       
V.36      
Dalkurd 1 - Ludvika FK Grön Sportfältet sön 12.00
Stora Skedvi IK FF - Islingby IK Kyrkbyn lör 11.00
IFK Hedemora - Säter IF FK Brunnsjöliden sön 14.30
Stora Tuna IK - IF Tunabro Tunets IP sön 13.30
Kvarnsvedens IK Röd - kvarnsvedens IK Blå Lergärdet    
Dalkurd 2 - IK Brage  Sportfältet sön 14.00
Ludvika FK Gul - Torsångs IF Stensveden lör 11.00
       
Omgång  14 :      
Ludvika FK Grön - Islingby IK      
Säter IF FK - Dalkurd 1      
IF Tunabro - Stora Skedvi IK FF      
kvarnsvedens IK Blå - IFK Hedemora      
IK Brage  - Stora Tuna IK      
Torsångs IF - Kvarnsvedens IK Röd      
Ludvika FK Gul - Dalkurd 2      
       
Omgång  15 :      
Säter IF FK - Ludvika FK Grön      
Islingby IK - IF Tunabro      
Dalkurd 1 - kvarnsvedens IK Blå      
Stora Skedvi IK FF - IK Brage       
IFK Hedemora - Torsångs IF      
Stora Tuna IK - Ludvika FK Gul      
Kvarnsvedens IK Röd - Dalkurd 2      
       
Omgång  16 :      
Ludvika FK Grön - IF Tunabro      
kvarnsvedens IK Blå - Säter IF FK      
IK Brage  - Islingby IK      
Torsångs IF - Dalkurd 1      
Ludvika FK Gul - Stora Skedvi IK FF      
Dalkurd 2 - IFK Hedemora      
Kvarnsvedens IK Röd - Stora Tuna IK      
       
Omgång  17 :      
kvarnsvedens IK Blå - Ludvika FK Grön      
IF Tunabro - IK Brage       
Säter IF FK - Torsångs IF      
Islingby IK - Ludvika FK Gul      
Dalkurd 1 - Dalkurd 2      
Stora Skedvi IK FF - Kvarnsvedens IK Röd      
IFK Hedemora - Stora Tuna IK      
       
Omgång  18 :      
Ludvika FK Grön - IK Brage       
Torsångs IF - kvarnsvedens IK Blå      
Ludvika FK Gul - IF Tunabro      
Dalkurd 2 - Säter IF FK      
Kvarnsvedens IK Röd - Islingby IK      
Stora Tuna IK - Dalkurd 1      
IFK Hedemora - Stora Skedvi IK FF      
       
Omgång  19 :      
Torsångs IF - Ludvika FK Grön      
IK Brage  - Ludvika FK Gul      
kvarnsvedens IK Blå - Dalkurd 2      
IF Tunabro - Kvarnsvedens IK Röd      
Säter IF FK - Stora Tuna IK      
Islingby IK - IFK Hedemora      
Dalkurd 1 - Stora Skedvi IK FF      
       
Omgång  20 :      
Ludvika FK Grön - Ludvika FK Gul      
Dalkurd 2 - Torsångs IF      
Kvarnsvedens IK Röd - IK Brage       
Stora Tuna IK - kvarnsvedens IK Blå      
Uppdaterad: 2017-05-15 11:56

Några av våra sponsorer

 

 

 

Intersport

 

ICE

 

  

 

Ica Maxi

   

 

 

Heda-Skandinavien-logo-med-text

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Islingby IK - Fotboll
Box 64
78121 Borlänge

Besöksadress:
Fraktgatan
78472 Borlänge

Kontakt:
Tel: se respektive lag
E-post: This is a mailto link

Se all info