Hoppa till sidans innehåll

Spelschema P8 2019


P8 spelschema Tigerligan 2019

Omgång 1 : V.20

To 17.30  Torsångs IF - Insjöns IF

Sö 15.00  Falu BS - IIK

Sö 15.00 Forssa BK 2 - Vika IF

Lö 10.00  Kvarnsveden Röd - Gustafs GoIF

Lö 11.30Kvarnsveden Vit - Forssa BK 1

Sö 15.00 IK Brage - IF Tunabro

 

Omgång 2 : V.21

Lö 14.00  Insjöns IF - IKB

Lö 10.00  Vika IF - Torsångs IF

Sö 15.00  Gustafs GoIF - Falu BS

Forssa BK 1 - Forssa BK 2

Sö 13.00  IF Tunabro - Kvarnsveden Röd

Lö 10.00  Islingby IK - Kvarnsveden Vit

 

Omgång 3 : V.22

Lö 10.00  Vika IF - Insjöns IF

Ti 17.30 Torsångs IF - Forssa BK 1

Sö 15.00  Falu BS - IF Tunabro

Lö 11.00  Forssa BK 2 - Islingby IK

Lö 11.30 Kvarnsveden Röd - Gustafs

Lö 10.00 Kvarnsveden Vit - IK Brage

Omgång 4 : V.23

To 11.00  Insjöns IF - Gustafs GoIF

Sö 11.00  Forssa BK 1 - Vika IF

Lö 11.00  IF Tunabro – Falu BS

Ti 18.00  Islingby IK - Torsångs IF

Sö 17.00  IK Brage - Forssa BK 2

Kvarnsveden Vit - Kvarnsveden Röd

Omgång 5 : V.24

Sö 11.00  Forssa BK 1 - Insjöns IF

Sö 10.00  Gustafs GoIF - IF Tunabro

Lö 10.00  Vika IF - Islingby IK

Ti 17.30  Torsångs IF - IK Brage

On 17.30  Falu BS - Kvarnsveden Vit

Lö 11.00  Forssa BK 2 - Kvarnsveden Röd

Omgång 6 : V.25

Må 17, kl 17.30  Insjöns IF - IF Tunabro

To 18.00  Islingby IK - Forssa BK 1

Sö 16.00  IK Brage - Vika IF

On 18.00  Kvarnsveden Vit - Gustafs

On 17.00  Kvarnsveden Röd - Torsångs IF

Må 24, kl 18.00 Forssa BK 2 - Falu BS

Omgång 7 : V.26

Ti 18.00  Islingby IK - Insjöns IF

Ti 17.30  Torsångs IF - Falu BS

Omgång 8 : V31

Ti 6, kl 17.30 IK Brage - Islingby IK

Lö 10.00  Kvarnsveden Vit - IF Tunabro

Lö 11.30  Kvarnsveden Röd - Forssa BK 1

Fre 18.00  Forssa BK 2 - Gustafs GoIF

Sö 15.00  Falu BS - Vika IF

 

Omgång 9 : V.32

Sö 15.00  IK Brage - Insjöns IF

Sö 10.00  Islingby IK - Kvarnsveden Röd

Sö 10.00  IF Tunabro - Forssa BK 2

Lö 11.00  Forssa BK 1 - Falu BS

Sö 16.00  Gustafs GoIF - Torsångs IF

Lö 10.00  Vika IF – KIK vit

Omgång 10 : V.33

Lö 14.00  Insjöns IF - Kvarnsveden Vit

Lö 10.00  Kvarnsveden Röd - IK Brage

Sö 13.00  Falu BS - Islingby IK

To 17.30  Torsångs IF - IF Tunabro

Lö 10.00  Vika IF - Gustafs GoIF

 

 

Omgång 11 : V.34

Sö (tid sen) Kvarnsveden Röd - Insjöns IF

Sö (tid sen)Kvarnsveden Vit - Forssa BK 2

Sö 15.00  IK Brage - Falu BS

Lö 10.00  Islingby IK - Torsångs IF

Lö 11.00  IF Tunabro - Vika IF

Fre 18.00  Forssa BK 1 - Gustafs GoIF

Omgång 12 : V.35

Sö (tid sen)  Insjöns IF - Forssa BK 2

Sö 16.00  Falu BS - Kvarnsveden Röd

To 17.30  Torsångs IF - Kvarnsveden Vit

Sö 10.00  Vika IF - IKB

Sö 10.00  Gustafs GoIF - Islingby IK

Mån 2, kl 18.00  Forssa BK 1 - IF Tunabro

Omgång 13 : V.36

Sö 14.00  Falu BS - Insjöns IF

Sö 14.00  Forssa BK 2 - Torsångs IF

Lö 10.00  Kvarnsveden Röd - Forssa

Lö 11.30  Kvarnsveden Vit - Vika IF

Sö 15.00  IK Brage - Gustafs GoIF

Lö 11.30  Islingby IK - IF Tunabro

Omgång 14 : V.37

Sö 13.15  Insjöns IF - Torsångs IF

Lö 10.00  Vika IF - Forssa BK 2

Sö 10.00  Gustafs GoIF - Kvarnsveden Röd

Fre 17.30  Forssa BK 1 - Kvarnsveden Vit

Sö 11.00  IF Tunabro - IK Brage

Lö 12.00  Islingby IK – Falu BS

Uppdaterad: 07 MAJ 2018 07:39 Skribent: Markus Anfält
Epost: Adressen Gömd

Några av våra sponsorer

 

 

 

Intersport

 

ICE

 

  

 

Ica Maxi

   

 

 

Heda-Skandinavien-logo-med-text

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Islingby IK - Fotboll
Box 64
78121 Borlänge

Besöksadress:
Fraktgatan
78472 Borlänge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info